Aktywność społeczna i kulturalna nauczycieli będących na emeryturze lub rencie

Aktywność społeczna i kulturalna to w życiu każdego człowieka ważna rzecz. Inaczej rozwija się ona, kiedy jesteśmy aktywni zawodowo, mamy dzieci i rodzinę, inaczej, kiedy przechodzimy na emeryturę lub rentę. W tym krótkim artykule odnoszę się do aktywności społecznej i kulturalnej seniorów, którzy byli nauczycielami.

Szczygieł ćwierka po czesku

Tu fragment mojej książki wykorzystany w opisie Mariusza Szczygła. Przepis został zaprezentowany po śmierci prezydenta Czech, Havla.

Link do artykułu –> http://adamczewski.blog.polityka.pl/2012/04/17/szczygiel-cwierka-po-czesku/

Large Families in the Social Structure – Problems and Possibilities of Support

Family as such is of great importance for our tradition. Many scholars write about it or research it, the Constitution and other legal regulations acknowledging its due significance also stress its relevance, to recall for instance the Universal Declaration of Human Rights, International Covenant on Civil and Political Rights, International Covenant on Economic Social and Cultural Rights, European Social Charter, Convention on the Rights of the Child, Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms, Declaration on Social Progress and Development, and Convention on the Elimination of All Forms of Discrimination against Women.

WIĘCEJ…

Wielki człowiek Oyama

Znacie człowieka, co zowie sę Young I-Choi i który urodził się w Korei w 1923 roku? Pewnie nic Wam to nie mówi. Ale kiedy powiem nazwisko Masutatsu Oyama- od razu wielu zaskoczy kto to zacz.

WIĘCEJ…

Peenemünde

Po okresie wakacji oprócz wspomnień pełnych słońca i ładowania akumulatorów, warto podzielić się wrażeniami z wycieczek i ciekawych miejsc, jakie się odwiedziło. Dzisiaj będzie o Peenemünde. Jest to miejscowość znana z czasów II wojny światowej, położona w Niemczech w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w powiecie Ostvorpommern. Leży w północno-zachodniej części wyspy Uznam, nad cieśniną Peenestrom i Bałtykiem. Po Polsku znaczy to: Pianoujście. Do 1936 roku było to mała wioska rybacka. Potem wioskę zniszczono, jej mieszkańców przymusowo przesiedlono, a w miejscu dawnej wioski powstał tajny ośrodek badawczy, w którym oprócz testowania i konstruowania broni odbywała się także jej produkcja.

WIĘCEJ…

Strona 1 z 2

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén MODIFIED BY SZYMON